Europa

Bavari, qëllohen për vdekje dy persona. Arrestohet autori

Një burrë u arrestua në Gjermani pas incidentit që tronditi qyteti e Ansbach-ut, ku një grua 82-vjeçare dhe një çiklist u qëlluan për vdekje.

Policia thotë se i dyshuari ka qëlluar nga makina e tij me armë zjarri edhe dy persona, të cilet fatmirësisht nuk janë lënduar. Episodi mobilizoi forcat e rendit që nisën një gjueti të mirfilltë njeriu në rajonin jugor të Bavarise pasi agresori arriti të largohej nga vendngjarja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button