Politika

Braho: Do çmontojmë nga rrënjët çdo “Lazarat” të vendit

Kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, pas daljes nga seanca dëgjimore e Ministrit të Brendshëm Tahiri për ngjarjet e funit në Lazarat, tha se Policia e Shtetit nuk do të lejojë më asnjëherë prodhimin dhe kultivimin e lëndëve narkotike në vend.

“Ministri nuk ishte këtu për llogaridhënie, por vetëm për informim dhe transparencë. Të gjitha strukturat e mazhorancës së majtë, e mbështesim dhe solidarizohemi me aksionin e policisë së shtetit në Lazarat, – tha Braho. –  Policia do ta çmontojë nga rrënjët inkubatorin kriminal të Lazaratit dhe të gjithë “Lazaratët” e tjerë të Shqipërisë”.

Ndërsa ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, i cili replikoi me Tahirin, tha se “ministri erdhi në komision dhe na bëri show, vetëm për Lazaratin nuk foli, duke na treguar diçka ndryshe nga realiteti që ekziston në vend”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button