roze

Djokoviç dhe Williams, një vallëzim mbreti dhe mbretëreshe

Triumfi i ri për Serena Williams në Wimbledon dhe Novak Djokoviç nuk kishte se si të festohej ndryshe. Dy yjet e tenisit kanë kërcyer mjaft bukur në mbrëmjen e nderit ku dhe morrën çmimet përkatëse.

Serenës iu desh një orë e 23 minuta për të mposhtur 21-vjeçaren spanjolle Garbine Muguruza, ndërsa Djokoviç mposhti Federer duke fituar titullin e tij të nëntë të Grand Slam.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button