Kronika

Dy ditë pas Apelit, Arben Frroku shpallet në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e Lamajt

Dy ditë pasi Gjykata e Apelit dha dënimin me burg përjetë për Arben Frrokun i akuzuar për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamaj, Frroku është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

Kur Gjykata e Apelit dha vendimin për të rrëzuar Gjykatën e Shkallës së Parë që dha pafajësi për Frrokun, ky i fundit ishte larguar nga Shqipëria prej 10 ditësh, pa lënë asnjë gjurmë. Fillimisht Frroku ishte u ndalua në kufirin mes Malit të Zi dhe Kroacisë, pasi rezultonte në listën e personave në kërkim (para vendimit të Apeli), por është lënë i lirë pas verifikimeve se ishte shpallur i pafajshëm për akuzën që rëndonte ndaj tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button