Kronika

Gjykata shpall të pafajshme kryeinspektoren e IKMT, Dallëndyshe Bici

Kryinspektorja e IKMT, Dallëndyshe Bici është shpallur e pafajshme ditën e sotme nga Gjykata e Pogradecit, pas një procesi të gjatë.

Bici ishte akuzuar për shpërdorim detyre pas prishjes së një objekti në vitin 2014.

“Isha e qetë, pavarësisht çdo lëvizjeje nëntokësore, kisha në krahun tim edhe ligjin edhe drejtësinë. Do të vijoj punën me të njëjtin përkushtim dhe angazhim pavarësisht pengesave”, tha Bici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button