Bota

Izraelitët djegin një shtëpi palestineze, vdes fëmija 18-muajsh

Një fëmijë 18-muajsh palestinez është djegur nga izraelitët pasi i është vënë zjarri qëllimisht një banese në fshatin Douma. Ndërkohë, prindërit dhe vëllai i madh i fëmijës kanë marrë plagë të rënda nga zjarri.

Zjarrvënësit kanë lënë pranë shtëpisë “graffiti” ku lexohet fjala “hakmarrje”.

Policia izraelite ka thënë se ky është një sulm me motive nacionaliste dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button