Politika

Ligji për arsimin e lartë, PD: Rama kërkon të zaptojë universitetet

Deputeti i PD, Genc Pollo në një deklaratë për mediat ka vlerësuar se ligji i ri për arsimin shkatërron autonominë e universiteteve.

“Rama kërkon të zaptojë universitetin publik dhe të favorizojë me skema financiare klientët e tij”, ka deklaruar Pollo.

Për këtë arsye, ka vijuar ai, Partia Demokratike dhe opozita do ta kundërshtojnë këtë ligj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button