AKTUALE

  POLITIKA

   1 day ago

   EMRAT: PD zgjedh forumet e larta drejtuese – Nga Alibeaj, te Roland Bejko e Flutura Açka, personat që do të marrin pozicionet kyçe në parti

   Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike i thirrur nga Lulzim Basha  zgjodhi sot forumet e larta drejtuese, Kryesinë si dhe drejtuesit…
   3 days ago

   PD zyrtare nuk merr pjesë në zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës

   Partia Demokratike nuk do të nxjerrë kandidat në zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit që do të mbahen në Kukës.…
   4 days ago

   Presidenti Begaj takohet me Presidentin Tokayev: Do hapet Ambasada e Kazakistanit në Shqipëri

   Presidenti Bajram Begaj i shoqëruar nga Zonja e Parë Armanda Begaj, u prit sot në një vizitë shtetërore në Kazakistan,…
   5 days ago

   Kulisat e deklaratës së PPE për Fredi Belerin: Kush është zyrtari i lartë që e hartoi dhe loboi, lidhja me Micotaqis

   Dy ditë më parë u shpërnda lajmi se Asambleja e Partive Popullore Europiane ka miratuar një rezolutë, të propozuar nga…
   5 days ago

   Studentja shqiptare shkon në ceremoninë e diplomimit në universitetin e Harvardit me veshjen kombëtare

   Një numër i konsiderueshëm i emigrantëve në botë po depërtojnë në shumë fusha të ndryshme, duke treguar suksese të mëdha.…

   SPORTI

   KOSOVA

    4 days ago

    Stoltenberg: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën nxitëse – Kosova të bashkërendojë veprimet në veri

    Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të enjten se është thelbësore të shmanget përshkallëzimi i mëtejshëm i situatës…
    7 days ago

    Kosovë: Oda Amerikane kërkon heqjen e masave për importet nga Serbia

    Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë masat për importet nga Serbia,…
    1 week ago

    Vuçiç-Kurti, “do ketë kthesë”? Shpresë këtë radhë për takimin në Bruksel!

    Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç takohen në 14 shtator në Bruksel, e konfirmuar kjo nga…
    3 weeks ago

    Arrestimi i dy zyrtarëve në Kosovë që shpërdoruan rezervat shtetërore, reagon Kurti: S’ka korrupsion

    “Nuk ka kurrfarë korrupsioni e keqpërdorimi. Unë kam besim të plotë në ministren [e Industrisë] Rozeta Hajdari dhe në punën…
    4 weeks ago

    Ish-zëdhënësi i KFOR-it: Beogradi gjithmonë ka sabotuar çdo iniciativë për integrimin e serbëve përmes Listes Serbe (SL)

    Ish-zëdhënësi i KFOR-it, Vicenco Grasso, ka thënë se dorëheqja e tre serbëve nga pozitat e pjesëtarëve të ushtrisë së Kosovës,…
    4 weeks ago

    Dorëhiqen tre policë të rinj serbë në veriun e Kosovës – reagojnë diplomatët perëndimorë

    Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano, u shpreh i shqetësuar me…
    August 12, 2023

    Kritika e mospajtime…”/ Kurti në Tetovë pyetet për raportet me Ahmetin e Ramën

    Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Tetovë tha se atje s’ka shkuar për qëllime partiake, por…
    August 5, 2023

    Sherri masiv në Prishtinë: një i vdekur

    Njëri nga të dyshuarit për përfshirje në incidentin në një lokal në Prishtinë mbrëmjen e së premtes mësohet të jetë…

    NGA BOTA

    GJATE JAVES

    Back to top button