AKTUALE

POLITIKA

  6 hours ago

  PD zyrtare nuk merr pjesë në zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës

  Partia Demokratike nuk do të nxjerrë kandidat në zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit që do të mbahen në Kukës.…
  1 day ago

  Presidenti Begaj takohet me Presidentin Tokayev: Do hapet Ambasada e Kazakistanit në Shqipëri

  Presidenti Bajram Begaj i shoqëruar nga Zonja e Parë Armanda Begaj, u prit sot në një vizitë shtetërore në Kazakistan,…
  2 days ago

  Kulisat e deklaratës së PPE për Fredi Belerin: Kush është zyrtari i lartë që e hartoi dhe loboi, lidhja me Micotaqis

  Dy ditë më parë u shpërnda lajmi se Asambleja e Partive Popullore Europiane ka miratuar një rezolutë, të propozuar nga…
  2 days ago

  Studentja shqiptare shkon në ceremoninë e diplomimit në universitetin e Harvardit me veshjen kombëtare

  Një numër i konsiderueshëm i emigrantëve në botë po depërtojnë në shumë fusha të ndryshme, duke treguar suksese të mëdha.…
  2 days ago

  “Po lëpihen për një karrige në 2025-n”, ish-deputeti i PD zbardh ‘të fshehtat’ nga takimi Berisha-Bardhi

  Ish-deputeti Myslim Murrizi ka komentuar mbledhjen e djeshme të deputetëve opozitarë të thirrur nga Gazment Bardhi. Murrizi ka reaguar i…

  SPORTI

  KOSOVA

   1 day ago

   Stoltenberg: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën nxitëse – Kosova të bashkërendojë veprimet në veri

   Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të enjten se është thelbësore të shmanget përshkallëzimi i mëtejshëm i situatës…
   4 days ago

   Kosovë: Oda Amerikane kërkon heqjen e masave për importet nga Serbia

   Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë masat për importet nga Serbia,…
   5 days ago

   Vuçiç-Kurti, “do ketë kthesë”? Shpresë këtë radhë për takimin në Bruksel!

   Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç takohen në 14 shtator në Bruksel, e konfirmuar kjo nga…
   3 weeks ago

   Arrestimi i dy zyrtarëve në Kosovë që shpërdoruan rezervat shtetërore, reagon Kurti: S’ka korrupsion

   “Nuk ka kurrfarë korrupsioni e keqpërdorimi. Unë kam besim të plotë në ministren [e Industrisë] Rozeta Hajdari dhe në punën…
   3 weeks ago

   Ish-zëdhënësi i KFOR-it: Beogradi gjithmonë ka sabotuar çdo iniciativë për integrimin e serbëve përmes Listes Serbe (SL)

   Ish-zëdhënësi i KFOR-it, Vicenco Grasso, ka thënë se dorëheqja e tre serbëve nga pozitat e pjesëtarëve të ushtrisë së Kosovës,…
   3 weeks ago

   Dorëhiqen tre policë të rinj serbë në veriun e Kosovës – reagojnë diplomatët perëndimorë

   Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano, u shpreh i shqetësuar me…
   4 weeks ago

   Kritika e mospajtime…”/ Kurti në Tetovë pyetet për raportet me Ahmetin e Ramën

   Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Tetovë tha se atje s’ka shkuar për qëllime partiake, por…
   August 5, 2023

   Sherri masiv në Prishtinë: një i vdekur

   Njëri nga të dyshuarit për përfshirje në incidentin në një lokal në Prishtinë mbrëmjen e së premtes mësohet të jetë…

   NGA BOTA

   GJATE JAVES

   Back to top button