PolitikaPresidenciale

Reforma në arsim, Nishani pret Nikollën; takimi me dyer të mbyllura

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka pritur paraditen e kësaj të premteje në zyrën e tij ministren e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla.

Në fokus të takimit mes kreut të shtetit dhe ministres do të jetë reforma e fundit për arsimin e lartë, e kontestuar nga opozita dhe universitetet.

Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura. Pak ditë më parë, për të njëjtën problematikë presidenti Nishani zhvilloi një tryezë me pedagogë të fakulteteve të ndryshme të vendit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button