Politika

Ekonomia

Kronika

Kosova

BE: Zgjedhjet në Kosovë vetëm në kushte paqësore! Osmani: Të shohim vlerësimin e sigurisë

Ndryshe nga Shtetet e Bashkuara, BE-ja nuk kërkon shtyrje të zgjedhjeve në ...

Read More »

Incidentet në Veri dhe mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve, deklarohet Presidenca

Presidenca e Kosovës ka thënë se institucionet e Kosovës vlerësojnë nëse duhet ...

Read More »

Dalin detaje të planit “gjerman” për Kosovën: Për herë të parë, një afat kohor!

BE-ja i dorëzoi Kosovës e Serbisë një draft të përditësuar të planit ...

Read More »

Ambasadori i SHBA’së Jeff Hovenier: Për momentin nuk ka kushte për t’i mbajtur zgjedhjet në pjesën veriore

Qeveria e Kosovës është deklaruar për zgjedhjet në Veri të caktuara për ...

Read More »

Maqedonia

Shtajnmaer: Mbështesim integrimin e RMV-së në BE, por duhet të vazhdohet me reformat

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Shtajnmaer deklaroi sot në Shkup dhe Gjermania mbështet ...

Read More »

Dimovski pranon se kanë bërë lëshime në dhënien e shtetësisë Onishçenkos

Viktor Dimovski pranoi se Agjencia për Siguri Kombëtare të cilën e drejton, ...

Read More »

Kovaçevski: Bashkëpunim për tejkalim të krizave aktuale

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se ...

Read More »

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut janë të dytët në rajon bazuar në kërkesat për azil në Evropë

Kërkesat e shtetasve të Maqedonisë së Veriut për azil në ndonjë prej ...

Read More »

Bota

Rajoni

Kuriozitete

Te ndryshme

Moda

Ikona e modës Kate Moss shkëlqeu

Kate Moss me një fustan transparent dhe jeshil u shfaq në ceremoninë ...

Read More »

Pas fustanit me shpinë të hapur, Mbretëresha Letizia nuk i ndal surprizat

Një detaj në fund ka shkaktuar komente të stuhishme Zgjedhjet e modës ...

Read More »

Shallet janë pjesë të veshjeve tona të preferuara

A e keni ditur se Elizabeth-Charlotte, dukesha e Bavarisë, në shekullin e ...

Read More »

Alajneri blu sërish është në modë, ne po ju prezantojmë madje 13 mënyra se si ta bartni!

Alajneri blu është mënyra më e lehtë që të ndryshoni rrjedhën e ...

Read More »

roze

Në forma perfekte edhepse i ka 45 vjet, zbulohet “sekreti” i Shakirës

Anna Kaiser, trajnerja personale e Shakirës, ka pasur një karrierë të suksesshme ...

Read More »

Elton John përfshin Dua Lipan në koncertin e lamtumirës

Shfaqja në stadiumin ”Dodger” përfundoi pjesën e fundit të turneut të madh ...

Read More »

Modelja e njohur shqiptare në lidhje me një miliarder turk?

Oriola Marashi është një ndër modelet më të njohura shqiptare. Për disa ...

Read More »

Redon Makashi përgënjeshtron lajmin e fejesës: Nuk kam asnjë lidhje me personin në foto

“Redon Makashi është fejuar”, është ky lajmi që qarkulloi ditën e djeshme. ...

Read More »