Politika

Veliaj: Borxhi në bashki është i papërballueshëm

Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës, shprehu të premten shqetësimin e tij për situatën ekonomike të institucionit që drejton.

Pas inspektimit të një çerdheje pranë shkollës “Mihal Grameno”, Veliaj tha se “borxhi në bashki është i papërballueshëm”.

“Bashkia e mëparshme na la 30 milionë dollarë borxhe dhe e kemi shumë të vështirë në këtë situatë”, tha kreu i Bashkisë së Tiranës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button