Politika

Zgjedhjet, Basha pret kreun e misionit të OSBE-ODIHR

Kreu i misionit të OSBE-ODIHR, Peter Taylor dhe përfaqësues të tjere te misionin vezhgues te zgjedhjeve parlamentare ne vendin tone jane pritur sot ne nja takim ne seline blu nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Mesohet se ne takimin pa pranine e mediave ata kane diskutuar për procesin zgjedhor të 25 qershorit.

Mesohet se Basha i ka numeruar verejtjet qe ka per procesin.

Pak dite me pare, kreu i misionit zhvilloi takim edhe me kryeministrin Rama dhe njoftoi se do te takohet edhe me kreret e partive te tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button