Kronika

Sekuestrohen 300 kg hashash në Itali, 5 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Policia në Bergamo ka finalizuar me sukses një operacion antidrogë, duke shkatërruar një grup kriminal, anëtarët e të cilit, sipas mediave italiane, janë shtetas shqiptarë dhe nga veriu i Afrikës.
Policia në këtë operacion ka arritur të zbulojë se rruga e kanabisit ishte Marok-Spanjë-Itali, ndërsa janë sekuestruar edhe 300 kilogramë kanabis.

Policia ka vënë në pranga 5 persona mes të cilëve edhe shqiptarë, por emrat e tyre nuk janë bërë të ditur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button