Kronika

Kronika

SPAK nis zyrtarisht hetim pasuror për Flamur Nokën dhe familjen e tij 

SPAK ka nisur hetim pasuror për Flamur Nokën dhe familjen e tij. Në objektin e hetimit përfshihen hetimi dhe verifikimi…

Read More »

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën pronari i një hoteli në Dhërmi

Pronari i një hoteli në Dhërmi ka humbur jetën pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur rreth…

Read More »

SPAK zbardh skemën: Klani Duka dhe Durim Bami u bashkuan për të vrarë Ervis Martinajn dhe ish-deputetin e PS

Prokuroria e Posaçme ka zbardhur disa atentate dhe ngjarje kriminale që kanë ndodhur në vend në vitin 2020, në megaoperacionin…

Read More »

“Sky” zbulon rrahjen brutale të burrit të gjyqtares Saida Dollani, Shullazi e organizoi nga burgu me Martinajn e Ndokën

Një ndër ngjarjet e rënda që ka zbuluar ky operacion i SPAK është dhe rrahja brutale që i është bërë…

Read More »

Shpërthim me tritol në Fushë-Krujë

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në Fushë Krujë këtë mbrëmje. Shpërthimi ka ndodhur në një banesë dhe ka vetëm…

Read More »

Lidhën dhe kërcënuan të moshuarit në Greqi, arrestohen shqiptari dhe kriminéli maqedonas

Një kriminel nga Maqedonia e Veriut dhe një shqiptar janë arrestuar nga policia greke, të akuzuar për një sërë veprash…

Read More »

Aksident në Tiranë/ Përplasen disa automjete në zonën pranë “Kopshtit Botanik”

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën pranë “Kopshtit Botanik”. Pesë automjete janë përplasur me njëra tjetrën.…

Read More »

VOA: Hetimet e Prokurorisë së Posaçme godasin 7 grupe të rrezikshme kriminale

Në Shqipëri, një nga hetimet më të rëndësishme dhe më të mëdha të kryera deri tani nga Prokuroria e Posaçme…

Read More »

Tregu i kumarit/ Vis Martinaj dhe Ben Ndoka u përplasën me Durim Bamin dhe Leonard Dukën

Dosja e SPAK që zbardh përgjimet e SKY ECC hedhur dritë për herë të parë në luftën e nëndheshme mes…

Read More »

Tjetër krìm tronditës/ Djali vrèt nënën 88-vjeçare në Lezhë

Krim në familje, djali vret nënën në Lezhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Besëlidhja” në Lezhë. Vrasja është…

Read More »
Back to top button