Keshilla

Keshilla

Fëmijët e lindur në kohë digjitale, këshilla se si t’i edukoni ato në mënyrë të sigurt

Jemi në një kohë ku fëmijët quhen “fëmijë digjitalë”, domethënë të lindur në një botë teknologjie. Këta fëmijë në mënyrë…

Read More »

Sëmundjet që mund të përkeqësohen në mot të nxehtë

Simptomat e disa sëmundjeve mund të përkeqësohen kur temperaturat janë shumë të larta. Kjo ndodh sepse nxehtësia e tepërt mund…

Read More »

Si të largoni erën e keqe në këpucë

Të kesh këpucë që mbajnë aromë të keqe është shumë e zakonshme. Është e rëndësishme të dini se, në shumicën…

Read More »

Hobi befasues që mund të mbaj larg demencën

Është një hobi që zakonisht lidhet me vajzat adoleshente por sipas hulumtimeve mbajtja e një ditari mund të ndihmojë të…

Read More »

Fakte rreth alkoolit që do t’ju tronditin

Nëse shijoni një birrë të ftohtë ose një koktej pas punës nuk ka asgjë te keqe por ashtu si arsyet…

Read More »

Sa vezë mund të hani në javë?

Shpesh të lidhura me një mëngjes të shëndetshëm ose të përdorura si përbërës në receta të shumta, vezët janë një…

Read More »

Gjërat që duhet të filloni t’i bëni pas të tridhjetave

Jeta është e ndarë në etapa, ndaj është e rëndësishme që në çdo njërën prej tyre të bëni gjënë e…

Read More »

Çfarë duhet të bëni kur ju bie tensioni

Në momentet kur e vëreni që tensioni juaj është i ulët, gjëja e parë që duhet të bëni është që…

Read More »

Studimi/ 6 orë gjumë gjatë natës, 3 cm më shumë rreth belit!

Mungesa e gjumit mund të ndikojë në zgjerimin e belit tuaj, sipas hulumtimeve të fundit. Njerëzit që flenë mesatarisht gjashtë…

Read More »

I nxehti të streson dhe nervozon, strategjitë për të ruajtur qetësinë

Është një eksperiencë e zakonshme: kur bën shumë nxehtë jemi më nervoz, egocentrik dhe grindavecë Qytetet ndizen dhe shpërthejnë për…

Read More »
Back to top button