Bota

Bota

Plagoset kryeministri i Sllovakisë Robert Fico

Kryeministri populist i Sllovakisë Robert Fico është plagosur i qëlluar me armë zjarri të mërkurën pasdite dhe është dërguar në…

Read More »

Zonja e parë dhe ministri i jashtëm i Ukrainës vizitojnë Serbinë, një aleate e Rusisë

Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba, po qëndron në një vizitë të papritur në Serbi, një aleate e Rusisë, së…

Read More »

Zelensky thotë se Ukraina ka nevojë për më shumë armë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, tha se vendi i tij mund t’i ndalojë forcat ruse të përparojnë në lindje, nëse…

Read More »

Putin: Asgjë e pazakontë në stërvitjet me armët taktike bërthamore

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nuk ka asgjë të pazakontë në stërvitjet e planifikuara të vendit të tij…

Read More »

Biden do të ndalojë dërgimin e disa armëve, nëse Izraeli pushton Rafahun

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, paralajmëroi Izraelin se SHBA-ja do t’i ndalojë furnizimet me disa armë, nëse ai…

Read More »

Netanyahu: Nëse do jetë e nevojshme, do të qëndrojmë të vetëm

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha të enjten se nëse do të duhet, vendi i tij do të “qëndrojë vetëm” në…

Read More »

Stormy Daniels përballet me pyetje të tjera gjatë gjyqit ndaj ish-presidentit Trump

Aktorja e filmave pornografikë Stormy Daniels u përball me pyetje të reja të enjten gjatë gjyqit në Nju Jork ndaj…

Read More »

Rusia mund të përshkallëzojë luftën në Ukrainë nëse Perëndimi përfshihet drejtprëdrejt në konflikt

Kremlini i karakterizoi si “të rrezikshme” komentet e Sekretarit të Jashtëm britanik, David Cameron dhe presidentit francez Emmanuel Macron, që…

Read More »

Personat kyç në gjyqin penal ndaj ish-presidentit Donald Trump

Sot të hënën gjyqi penal ndaj ish-Presidentit Donald Trumpu hap me mbatjen e deklaratave hapëse nga palët, pasuar nga fillimi…

Read More »

Ministrat e BE-së nuk zotohen t’i japin Ukrainës sistemet ‘Patriot’

Ministrat e jashtëm dhe të mbrojtjes të Bashkimit Evropian thanë se po shqyrtonin urgjentisht se si t’i siguronin më shumë…

Read More »
Back to top button