Atentat në Vlorë/ Identifikohet viktima, autorët e ndoqën dhe e qëlluan për vdekje

Një atentat që shkaktoi një viktimë ndodhi këtë të shtunë, në orët e vona të mbrëmjes, në Vlorë. Viktima është identifikuar si Leartiad Keka. Ngjarja raportohet në lagjen 28 Nëntori të qytetit bregdetar. 41-vjecari po udhëtonte me motor, në kohën kur i është vënë pas një makinë tip “Audi A6” dhe drejt tij kanë qëlluar…

Read More

Kumanovë/ 46-vjeçari vret gruan dhe vjehrrën, më pas hidhet nga kati i katërt i pallatit

Një 46-vjeçar ka vrarë  bashkëshorten dhe vjehrrën në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut. Pas aktit të rëndë ai ka tentuar të kryejë vetëvrasje duke kërcyer nga kati i katërt i pallatit ku jetonte, por ka përfunduar me lëndime të renda trupore dhe është transportuar për në Spitalin e Shkupit, ku ka ndërruar jetë. Sipas burimeve,…

Read More

E rëndë në Maliq, burri vret gruan dhe e hedh trupin në gropën e ujërave të zeza

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Zëmblak të Korçës, ku burri ka vrarë gruan. Trupi i pajetë i 46-vjeçares e identifikuar si Luiza Mullalli është gjetur mbrëmjen e sotme në një gropë septike pranë banesës së saj. Nga hetimet paraprake të kryera dyshohet se autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje është bashkëshorti i…

Read More

Përmbyset makina e agjencisë turistike: 1 viktimë dhe 3 të plagosur

Një aksident është raportuar pranë fshatit Shen Vasil, në Sarandë. Bëhet me dije se fuoristrada e një agjencie turistike, nga Saranda  ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Shoferi i automjetit ka humbur jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 3 turistë të huaj.  Viktimë ka mbetur 40-vjeçari Renato Bushi., banues në Sarandë. Sakaq një prej…

Read More

Vdekja e 5 shqiptarëve në Greqi, makina hyri në korsinë e gabuar

Një aksident tragjik raportohet të ketë ndodhur pasditen e kësaj të marte në Greqi, me pasojë humbjen e 5 jetëve, dyshohet shqiptarë. Sipas të dhënave të deritanishme të Protothema, një makinë me targa shqiptare, në të cilën ndodheshin të 5 viktimat, u përplas kokë më kokë me një kamion. Aksidenti tragjik ndodhi pranë qytetit verior të…

Read More

Aksident tragjik në Greqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Greqi, pasi një makinë me targa shqiptare është përplasur me një kamion në Edessa, duke sjellë vdekjen e 5 shtetasve nga Shqipëria. Mësohet se automjeti në të cilin udhëtonin shtetasit shqiptarë ka dalë nga korsia e vetë në rrethana ende të pazbardhura dhe ka hyrë…

Read More