Muzike

Muzike

Eurovizion 2024 – Këngët e gjysmëfinales së dytë, Besa Kokëdhima nuk kualifikohet në finale

Eurovision 2024 tashmë ka finalistët e saj, të cilët më 11 maj do të konkurrojnë për vendin e parë në…

Read More »

Mal Ratkoceri fiton çmimin e parë të Festivalit , Besa Kokedhima do perfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Mal Retkoceri është fitues i çmimit të parë në Festivalin e 62 të këngës në RTSH me këngën “Çmendur”. “Shumë…

Read More »

Mbyllet nata e parë e Fest 62, një mbrëmje plot emocione, muzikë të përzgjedhur dhe batuta

Fest 62 ka ulur siparin e natës  së parë të këngës, mes emocionesh, performancash artistike, humorit, si dhe kolorit magjik…

Read More »

Njihuni me jurinë e Fest 62

Këngët pjesëmarrëse në Fest 62 do të kalojnë këto 4 natë në “lupën” e emrave të mëdhenj të artit shqiptar…

Read More »

Fest ‘62 në RTSH, nis nata e parë e Festivalit

Edicioni i 62-të i Festivalit të Këngës në RTSH ka ngritur siparin mbrëmjen e sotme, duke nisur kështu udhëtimin e…

Read More »

Fest 62- Umberto Tozzi, i ftuar special në natën e parë të festivalit të RTSH-së

Nis sot Festivali i 62-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Umberto Tozzi, është i ftuari special i natës së…

Read More »

Tedi Papavrami: S’e kisha menduar që do bëhesha violinist i famshëm

Në një intervistë për “Jo Vetëm Modë” në Tv Klan, violinisti i njohur Tedi Papavrami rrëfeu se kurrë nuk e…

Read More »

Maria Callas kujtohet në Tiranë, sopranoja e famshme vlerësohet në 100-vjetorin e lindjes

Emri i sopranos amerikano-greke Maria Callas sjell menjëherë tek publiku jo vetëm imazhin e artistes me famë botërore të njohur…

Read More »

Festivalit të Këngës në RTSH/ Kledi Kadiu një nga prezantuesit

Kledi Kadiu do të jetë një nga prezantuesit e festivalit të 62-të të këngës në Radio Televizionin Shqiptar. Maria De Filipi…

Read More »

Festivali i Këngës në RTSH, Eneda Tarifa: Të ruajmë traditën e muzikës, jo thjesht për Eurosong

Festivali i 62-të i këngës në RTSH nuk pritet vetëm si një ngjarje e madhe muzikore mes artdashësve të të…

Read More »
Back to top button