Politika

Politika

“Shpifje banale!” Berisha reagon ndaj deklaratave të Ramës në Podcast

Shpifje të radhës e ka cilësuar Sali Berisha deklaratën e Edi Ramës në Podcastin me Frederik Ndocin, kur la të…

Read More »

Shqipëria rivendos vizat për Bjellorusinë

Shqipëria ka rikthyer vizat me Bjellorusinë, shtetin aleat kryesor të Rusisë. “Pezullimin e pjesshëm të marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave…

Read More »

Meta : Dhjetëra mln euro që u shpenzuan për atë tallava, do kishin dyfishuar pensionet

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta në një konferencë për shtyp tha se Konventa Zgjedhore do të jetë një…

Read More »

E drejta për informim vijon të mbetet problem në Shqipëri

Një raport i fundit i qendrës Res-Publica që monitoron prej 10 vitesh zbatimin e të drejtës së informimit në Shqipëri,…

Read More »

Komisioni i Posaçëm për Dezinformimin, PS propozon anëtarët

Partia Socialiste ka propozuar emrat për anëtarët e saj në Komisionin e Posaçëm për Dezinformimin. Erion Braçe është emri i…

Read More »

Sulmet e Metës, SHBA dhe BE në krah të Dumanit

Ambasada amerikane në Tiranë dhe Delegacioni i Bashkimit europian, si dhe ambasada britanike, i dolën të mërkurën në krah Prokurorisë…

Read More »

Edi Rama shtyn gazetaren e SYRI-t, La Republica: Momenti i filmuar kthehet në çështje

Mediat ndërkombëtare vijojnë t’i bëjnë jehonë veprimit jashtë çdo etike të Kryeministrit Edi Rama, ndaj gazetares Ambrozia Meta. La Republica…

Read More »

Berisha: Tele-turizmat nuk u thonë se 8 mln turistë kanë dhënë vetëm nga 1 dollarë në të ardhurat e shtetit

Lideri i opozitës, Sali Berishës, duke u ndalur në atë që e cilësoi si “tele turizmat”, tha se  8 milionë…

Read More »

Basha refuzon ftesën e Bardhit: Ne s’jemi nisur për karrige

Edhe pse nga komisionet hetimore u lanë jashtë, grupit të Lulzim Bashës iu rezervua një vend në komisionin ku do…

Read More »

Berisha: Drejtoresha e Ramës që vodhi 500 mijë euro u dënua me 1 vit, pastruesja me 7 vite burg

Ish kryeministri Sali Berisha e cilësoi qeverisjen e Edi Ramës një alarm për çdo shqiptar në këtë vend. Duke e…

Read More »
Back to top button