KRONIKA

  4 weeks ago

  SPAK nis zyrtarisht hetim pasuror për Flamur Nokën dhe familjen e tij 

  SPAK ka nisur hetim pasuror për Flamur Nokën dhe familjen e tij. Në objektin e hetimit përfshihen hetimi dhe verifikimi…
  May 19, 2024

  Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën pronari i një hoteli në Dhërmi

  Pronari i një hoteli në Dhërmi ka humbur jetën pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur rreth…
  May 19, 2024

  SPAK zbardh skemën: Klani Duka dhe Durim Bami u bashkuan për të vrarë Ervis Martinajn dhe ish-deputetin e PS

  Prokuroria e Posaçme ka zbardhur disa atentate dhe ngjarje kriminale që kanë ndodhur në vend në vitin 2020, në megaoperacionin…
  May 19, 2024

  “Sky” zbulon rrahjen brutale të burrit të gjyqtares Saida Dollani, Shullazi e organizoi nga burgu me Martinajn e Ndokën

  Një ndër ngjarjet e rënda që ka zbuluar ky operacion i SPAK është dhe rrahja brutale që i është bërë…
  May 18, 2024

  Shpërthim me tritol në Fushë-Krujë

  Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në Fushë Krujë këtë mbrëmje. Shpërthimi ka ndodhur në një banesë dhe ka vetëm…

  SPORTI

  BOTA

  ROZE

   December 19, 2023

   Robert Pattinson dhe Suki Waterhouse nxisin aludimet për fejesë

   Robert Pattinson dhe partnerja e tij shtatzënë, Suki Waterhouse, kanë ndezur thashethemet e fejesës, pasi kjo e fundit u pa me një…
   December 18, 2023

   Fustani i Princeshë Dianës shitet me çmimin marramendës, thyen rekordin e modës

   Fustani i Princëeshë Dianës është shitur në ankand më vlerën marramendëse prej 1,148,080 dollarësh ose 904,262 paundësh. Princesha e Uellsit…
   December 17, 2023

   Me veshje provokuese, Gresës i del gjoksi në intervistën e fundit

   Gresa Hoti mori shumë vëmendje gjatë qëndrimit të saj në edicionin e parë të Big Brother VIP Kosova, pasi u…
   December 17, 2023

   Biondet, zeshkanet, flokëkuqet: Ja cilat bëjnë më së shumti seks, cilat janë më të mira në krevat!

   Keni menduar që ngjyra e flokëve nuk ka kurrfarë lidhje me seksin? E pra, e keni gabim! Të dhënat më…
   December 14, 2023

   I dha fund lidhjes me biznesmenin shqiptar, Beniada Nishani zbulon më shumë rreth statusit të saj

   Modelja dhe moderatorja e njohur shqiptare, Beniada Nishani kohë më parë i dha fund lidhjes me biznesmenin shqiptar. Mirëpo gjatë…
   December 13, 2023

   George Clooney shpjegon pse ndihet i “turpëruar” në tapetin e kuq

   Që nga debutimi i tyre në tapetin e kuq si çift i martuar në Golden Globes 2015, aktori 62-vjeçar George…
   December 13, 2023

   Tendencat që sollën të famshmet kur u shfaqën shtatzënë në tapetin e kuq

   Viti që po lëmë pas solli një mori tendecash virale të modës: nga roza e Barbiecore deri te trendet absolute…
   December 13, 2023

   Donald Veshaj i propozon martesë Bora Zemanit gjatë premierës së filmit “5 Herë Jo”

   Në një natë mbushur me emocione dhe premierën e shumëpritur të filmit “5 herë jo”, Donald Veshaj ka dhënë një…
   December 12, 2023

   E ftuar në programin amerikan, Dua Lipa tregon të sharën e preferuar në shqip

   Këngëtarja me origjinë shqiptare e ftuar nga Seth Meyers në edicionin e fundit të “Day Drinking” në emisionin Late Night,…
   December 12, 2023

   Bashkëshortja e Kanye West me taka me push tërhoqi vëmendjen në Dubai

   Kanye West dhe gruaja e tij, Bianca Censori, kanë qëndruar së fundmi në Dubai dhe ajo tërhoqi vëmendjen me zgjedhjet…

   TEKNOLOGJI

    May 19, 2024

    Ish-drejtuesi i lartë i ‘OpenAI’: Kompania nuk ka përparësi sigurinë

    Një ish-drejtues i lartë i kompanisë së teknologjisë artificiale ‘OpenAI’, i cili dha dorëheqjen në fillim të kësaj jave, tha…
    March 27, 2024

    Një revolucion në komunikim: Aplikacioni Strings Messenger

    Në botën e sotme të shpejtë dhe të lidhur, komunikimi është një element kyç për lidhjen mes njerëzve, jo vetëm…
    March 2, 2024

    Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhtim të interesave të publikut

    Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të…
    March 2, 2024

    Misioni i sondës “Odysseus” në Hënë

    Kompania amerikane “Intuitive Machines” ka publikuar imazhe të zonave të paeksploruarua të Hënës, të dërguara nga sonda e saj “Odysseus”.…
    December 16, 2023

    Detroit debuton rrugën e parë të karikimit me valë në Amerikë për automjetet elektrike

    Detroiti peruroi  së fundmi një tjetër moment historik në inovacionin e automobilave duke instaluar rrugën e parë publike të elektrizuar,…
    December 13, 2023

    Automatizimi, algoritmet dhe nevoja për t’u përshtatur

    Çfarë do të thotë Inteligjenca Artificiale për vendet e punës. A mund t’i bëjë më të lehta ato detyra të…
    Back to top button