Opinion

Opinion

“Nuk impresionohem nga kostumi që mbani!”

Nga Skender Minxhozi “SPAK dha sinjale dhe mesazhe shumë të qarta; nuk impresionohem nga kostumi që mbani dhe stema që…

Read More »

Mitet që theu dhe dueli që fitoi Altin Dumani

Nga Ylli Pata Raportimi i kreut të SPAK, Altin Dumani në Komisionin e Ligjeve, përveç një lajm i rëndësishëm, ishte…

Read More »

Rama si horr në Athinë

Shprehja “Nacionalizmi është streha e fundit e horrave” është e shumëcituar, por shpesh ka një keqkuptim në interpretimin e saj.…

Read More »

‘Diversiteti’ është një çati e madhe ku strehohen larmi idesh për një PD fituese!

Një nga vlerat e shtuara të politikës shqiptare në këto 34 vjet liri është pas shumë ngjarjesh traumatike, bashkimi i PD…

Read More »

Nacionalizmi i Ramës në funksion të projekteve të Vuçiç

Sa herë që ngrihen tonet nacionaliste në Ballkanin Perëndimor, i përfituari i madh është vetëm Vuçiç dhe nacionalistët e tij…

Read More »

Zvarritjet e hetimeve, mangësi e madhe e SPAK-ut

Për reformën në drejtësi janë thënë shumë fjalë lavdëruese dhe jo më kot. Për herë të parë në historinë e…

Read More »

Peshkaqenët e kredive.

Nuk ka asnjë vlerë sqarimi se sa ishin kreditë me probleme në vitin 2014 dhe sa u ulën. Nuk ka…

Read More »

Askush nuk pajtohet me këtë budallallëk me okë

Edhe “organizarorët” e bashkive tona që çuan njerëz me autobusë tek ai miting idiot në Athinë, nuk e mbajtën dot…

Read More »

Asgjë e re nga Athina

Turi paraelektoral i Edi Ramës, me fokus emigrantët e përhershëm, nisi me Greqinë. Turi do vijojë me Italinë dhe Mbretërinë…

Read More »

Manovra me Albcontrol -in

“Albcontrol nuk duhet të ketë fitim. Duhet të marrë atë shifër që i duhet për operime dhe investime. Jemi duke…

Read More »
Back to top button