AKTUALE

POLITIKA

  46 mins ago

  Samiti në Tiranë për Ukrainën, mbërrin presidenti Zelensky

  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërriti në orët e vona të mbrëmjes të së martës në Tiranë, ku ai do…
  1 day ago

  Meta: “Ballkani i hapur”, përpjekje për të fuqizuar Serbinë në rajon

  Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se iniciativa “Ballkani i Hapur” ishte një përpjekje për të fuqizuar dominimin…
  1 day ago

  Shqipëria kërkon të mikpresë Samitin e NATO-s në vitin 2027

  Shqipëria kërkon që të bëhet mikpritëse e Takimit të Nivelit të Lartë të Nato-s në vitin 2027. Këtë e bëri…
  2 weeks ago

  Berisha: Pro-amerikanizmi i Ramës është veçse gjethe fiku për të mbuluar vjedhjet, krimet dhe drogën

  Kreu i PD, Sali Berisha në protestën e mbajtur nga qytetarët kundër vendimit për arrestimin politik të tij u shpreh…
  2 weeks ago

  Bashkimi mekanik në PD/ Çfarë ndodhi sot mes grupimeve Berisha-Bardhi

  Për herë të parë pas dy vitesh, dy grupimet më të mëdha të Partisë Demokratike u ulën bashkë në selinë…

  SPORTI

  KOSOVA

   6 days ago

   Qeveria e Kosovës paralajmëron masa për t’u siguruar që çështja e dinarit të mos dëmtojë qytetarët

   Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tha të mërkurën se qeveria është duke hartuar një plan dhjetë pikësh nëpërmjet të cilit…
   1 week ago

   Kosova kremton 16 vjetorin e pavarësisë

   Monumenti Newborn që u vendos në Prishtinë 16 vjet më parë, sivjet duket ndryshe. Mesazhi “shtatë qiejt”, sipas autorit, simbolizon…
   2 weeks ago

   Komandanti i trupave amerikane në Kosovë: Jemi të gatshëm kundër dhunës

   Disa nga ushtarët amerikanë janë të vendosur në kampin ‘Nothing Hill’ afër qytetit të Leposaviqit, në veri të Kosovës dhe…
   2 weeks ago

   Presidenti Biden i bën thirrje Kosovës të përmbushë detyrimet që dalin nga bisedimet me Serbinë

   Presidenti amerikan, Joe Biden, u bëri thirrje autoriteteve në Kosovë të përmbushin detyrimet që dalin nga dialogu për normalizimin e…
   3 weeks ago

   Autoritetet në Kosovë ndalojnë në kufi hyrjen e dinarëve serbë

   Banka Popullore e Serbisë njoftoi të mërkurën se autoritetet në Prishtinë nuk kanë lejuar të hyjnë në territorin e Kosovës…
   3 weeks ago

   Rashiç: Rregullorja e Bankës Qendrore për dinarin serb tashmë ndodhet në një periudhë kalimtare

   Ai i bëri këto komente gjatë një konference shtypi, një ditë pasi kryeministri Albin Kurti deklaroi se është e nevojshme…
   3 weeks ago

   Hovenier: Qeveria e Kosovës me veprimet e fundit po nxit tensione etnike të cilat kufizojnë mbështetjën amerikane

   Ambasadori amerikan në Prishtinë Jeff Hovenier akuzoi të shtunën qeverinë e Kosovës që me veprimet e tyre të fundit po…
   4 weeks ago

   DASH: Kundërshtojmë planet aktuale të Kosovës për të vazhduar me zbatimin e vendimit për kufizimin dinarit serb

   Departamenti amerikan i Shtetit tha se është thellësisht i zhgënjyer me planet aktuale të Kosovës për të vazhduar me zbatimin…

   NGA BOTA

   GJATE JAVES

   KUZHINA

   RECETA GATIMI

    Back to top button