SPOTLIGHT

  6 hours ago

  Blindohet Tirana….

  Sa herë që ka një vizitë të një zyrtari të lartë në kryeqytet, sa herë që ka një maratonë, një…
  23 hours ago

  Rrëfimi gjakftohtë i Hygertës, përmbysen hetimet për vrasjen e Pëllumb Metës

  Hygerta Meta, 19-vjeçarja që bashkë me dy vëllezëri vrau dhe më pas groposi të atin ka rrëfyer personalisht para gjykatës…
  23 hours ago

  Inkoherencat e “anti-amerikanizmit” shqiptar

  Me dashje e kam vendosur në thonjëza fjalën “anti-amerikanizëm” sepse nuk mendoj se në Shqipëri ekziston një rrymë politike anti-amerikane,…
  23 hours ago

  Sa VLEN Albin Kurti në Maqedoni?

  Koalicioni anti Kurti në aksin Tiranë – Prishtinë- Tetovë është tubuar sërish rreth një fabule të re, asaj se kryeministri…
  23 hours ago

  Meta: “Ballkani i hapur”, përpjekje për të fuqizuar Serbinë në rajon

  Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se iniciativa “Ballkani i Hapur” ishte një përpjekje për të fuqizuar dominimin…

  IN THIS WEEK’S ISSUE

  AROUND THE WORLD

  Back to top button