Bota

Përplaset helikopteri në New York, një i vdekur

Piloti i një helikopteri vdiq pas rrëzimit të helikopterit në rrokaqiellin e një ndërtesë 54 katshe, në qytetin e Manhatanit.

Guvernatori Cuomo tha se përplasja shkaktoi zjarr në tarracën e ndërtesës, si pasojë disa persona u evakuan nga kulla, por fatmirësisht nuk kishte të plagosur apo viktima të tjera.

Incidenti ndodhi rreth orës 14:00 të kësaj të hëne, ku moti ishte i vranët me shi dhe i mbuluar nga mjegulla.

Raportet paraprake tregojnë se helikopteri bëri një ulje të detyruar, por nuk kanë mundur të gjejnë asnjë parregullsi, e cila çoi në vdekjen e drejtuesit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button