Home / Ekonomia (page 28)

Ekonomia

Investimet e huaja direkte në 286 milion euro

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj,  deklaroi të hënën se “sot INSTAT publikoi rritjen ekonomike të tremujorit të parë të këtij viti që rezultoi brenda pritshmërive tona”. Në një konferencë për shtyp, ministrja Denaj tha se “sektorët kryesorë të ...

Read More »