TV

TV

Robert Rakipllari i bashkohet Top Channel

Televizioni më i madh në vend përforcon departamentin e informacionit me Robert Rakipllarin. Gazetari me përvojë mbi 25 vjeçare në…

Read More »

Ligji i mediave do ndryshojë/ AMA konsultohet me drejtuesit e operatorëve audiovizivë

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka hedhur për konsultim ndryshimet e propozuara në ligjin “Për median audiovizive në Republikën e Shqipërisë”.…

Read More »

U festua 85 vjetori i Radio Tiranës

Siç është njohur opinioni i gjerë, u festua 85 Vjetori i themelimit të Radio-Tiranës, i asaj që u njoh në…

Read More »

Raffaela Carra ndahet nga jeta në moshën 78 vjeçare

Raffaella Carrà, një nga showgirl-et më të mëdha italiane, vdiq në moshën 78-vjeçare. Sergio Iapino, ish partneri i saj, bëri…

Read More »

Hidhet shorti, ja si ndahen këngët në netët e festivalit

Pas shpalljes së 30 këngëve konkurrente të edicionit të 54-t të Festivalit në RTSH, sot është përcaktuar edhe ndarja e…

Read More »

Petri Bozo çon “Miss Globe” në Kanada

Konkursi i njohur i bukurisë  “Miss Globe” në vitin e tij të 12 do të organizohet në Kanada. Është kjo…

Read More »

Dokumentari “Rrëfimi i një Kishe Martire”

Në Shkodër u promovua dokumentari “Rrëfimi i një Kishe Martire”, kushtuar persekutimit dhe qëndresës se besimit katolik në Shqipëri. Dokumentari…

Read More »
Back to top button