Qeveritare

Qeveritare

Hapja e bazës së Kuçovës, ambasada e SHBA: Shqipëria, e palëkundur ndaj parimeve të NATO-s

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës uroi dje Shqipërinë për inaugurimin e bazës së parë ajrore të NATO-s në…

Read More »

“Kathimerini”: Të kandidojë djali i Fredi Belerit, për Bashkinë e Himarës. Rama po e mbron Shqipërinë nga islamizimi

Në një opinion të botuar në gazetën “Kathimerini”, Stavros Tzimas, që shkruan shpesh për marrëdhëniet greko-shqiptare, vë në dukje se…

Read More »

Rishpërndahen 200 milionë euro! U hoqën nga ministritë që nuk realizuan shpenzimet

Qeveria ka rishpërndarë sërish fondet buxhetore me një akt të dytë normativ brenda vitit. Ndryshimi i buxhetit bëhet për shkak…

Read More »

Emigrantët/ Rama në Romë: Marrëveshja me Italinë nuk është antikushtetuese

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është i ftuar në ‘mistike’ të organizuar nga partia e kryeministres së Italisë Giogia Meloni,…

Read More »

Rama njësoj si para komisionit hetimor: Unë s’mbaj pëgjegjësi për hajdutët

Edi Rama i ka dredhuar pyetjeve të gazetarëve lidhur me vjedhjet spaktakolarëe që kanë ndodhur me ngritjen e inceneratorëve të…

Read More »

Bonus fundviti për shtresat me nevoja sociale

Qeveria ka miratuar një paketë që përfshin bonuse për disa kategori, pas shpërndarjes së bonusit të fundvitit për pensionistët. Në…

Read More »

Rama: Serbia të përballet me vetveten, KiE të heqë sanksionet ndaj Kosovës

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë me gazetarët, ku u ndal te çështjet më të rëndësishme, siç ishte…

Read More »

Rama tregon detajet nga samiti i djeshëm në Bruksel

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave Ervin Mete po zhvillojnë një konferencë për median. Një nga pikat e deklaratës…

Read More »

Ligj për markat tregtare/ Ndryshime dhe për pronësinë intelektuale dhe patentat e regjistruara

Integrimi në Bashkimin Evropian do të thotë edhe formalizim për ekonominë shqiptare. Ministria e Financave ka nxjerrë për konsultim publike…

Read More »

“Tirana të ndahet nga Shkupi”, Shqipëria do përballet në Bruksel me “kushtet greke”

Shqipëria do të përballet të mërkurën në Bruksel me testin e radhës, për të avancuar me integrimin europian, nëse Greqia…

Read More »
Back to top button