Parlamentare

Parlamentare

Komisioni i Posaçëm për Dezinformimin, PS propozon anëtarët

Partia Socialiste ka propozuar emrat për anëtarët e saj në Komisionin e Posaçëm për Dezinformimin. Erion Braçe është emri i…

Read More »

Pa reforma, me sherr shumë! Si lindi kriza parlamentare?

Salla e parlamentit është vendi ku merren vendime për qytetarët. Ligjet që miratojnë deputetët impaktojnë direkt jetën e shqiptarëve, akte…

Read More »

2 muaj përjashtim për deputetët, PD çon në Kushtetuese rregulloren e re të Kuvendit

Në seancën e 14 dhjetorit, mes tymit të flakadanëve dhe në vetëm 8 minuta, u miratua me votat e mazhorancës…

Read More »

Hyjnë në fuqi masat e ashpra ndëshkuese ndaj deputetëve që hedhin tymuese

Ditën e sotme (18 dhjetor), hyri në fuqi Rregullorja e re e Kuvendit e miratuar në seancën plenare të 14…

Read More »

Këshilli i Mandateve, avokati i Berishës kërkon pezullimin e seancës

Avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj, kërkoi pezullimin e seancës së Këshillit të Mandateve për heqjen e imunitetit të Sali…

Read More »

Mbyllet brenda pak minutash seanca

Ka zgjatur vetëm pak minuta seanca e sotme plenare, ndërsa është miratuar me 74 vota pro rregullorja e re për…

Read More »

Bardhi përplaset me Xhaçkën: Bëj gati kyçet e dorës për SPAK

Ndërsa deputetja e Partisë Socialiste, Olta Xhaçka tentonte të hynte në ambientet e Parlamentit, kreu i grupit parlamentar demokrat, Gazment…

Read More »

Tensione në Kuvend, dëgjohen plasaritje, thyhet dera e Parlamentit

Ne derën e Kuvendit po vazhdojnë tensionet, pasi garda nuk po lejon deputetët e opozitës që të futen në seancë.…

Read More »

Përshkallëzohen tensionet mes opozitës dhe Gardës

Përshkallëzohen tensionet në hyrje të Kuvendit. Teksa deputetë të opozitës tentojnë të hyjnë, ata janë penguar nga Garda. Ndërkohë, Flamur…

Read More »

Asnjë deputet i opozitës s’lejohet të futet/ Berisha: Kuvendi është marrë peng nga Garda e Kuqe

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga jashtë Kuvendit se nuk po lejohen që të futen në sallë të gjithë deputetët e…

Read More »
Back to top button