Home / Kosova (page 32)

Kosova

Anulohet takimi Thaçi –Vuçiq në Bruksel

Takimi i paraparë të zhvillohet sot ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuciq në Bruksel, është anuluar, bën me dije një burim i Gazetës Express. Përfaqësuesja e lartë të BE-së, Federika Mogherini, tashmë ka përfunduar ...

Read More »

Fillon takimi Vuçiq-Mogherini në Bruksel

Pas takimit me Hashim Thachin, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, para pak çastesh ka filluar takimin dhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancin, në llogarinë e saj në ...

Read More »

Limaj: Thaçi s’ka kompetenca negociuese

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh shef i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka hedhur poshtë mundësinë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të vendoste krye më vete për një marrëveshje të mundshme me Serbinë, si rezultat i dialogut me homologun e tij, ...

Read More »