Home / Kosova (page 463)

Kosova

FSK-ja gati të bëhet ushtri

Komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ka thënë se FSK-ja për gjashtë vjet që nga themelimi i saj, dhe shtatë vjet të pavarësisë së Kosovës, ka arritur zhvillime të mëdha. Në një intervistë për Radio Kosovën, ai ka deklaruar se kjo ...

Read More »

Jacobson: Urime ditëlindjen Kosovë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, ka uruar Kosovën me rastin e shtatëvjetorit të pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Jacobson ka shkruar pak fjalë. “Urime ditëlindjen Kosovë”, ka shkruar Jacobson në rrjetin social Twitter.

Read More »

Komisioneri Hahn nesër në Kosovë

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Politikë të Fqinjësisë Europiane dhe Negocim të Zgjerimit, Johannes Hahn, do të vizitojë Kosovën për herë të parë këtë të mërkurë, më 18 shkurt. Komisioneri do të takohet me autoritetet e Kosovës, përfaqësues të partive ...

Read More »