Home / Kosova (page 470)

Kosova

Sundimi i ligjit, mision i përbashkët

Sistemi i drejtësisë në Kosovë, ka për qëllim zbatimin e ligjit dhe bashkëpunimi i Odës së Avokatëve të Kosovës, Policisë së Kosovës, Këshillit Gjyqësorë dhe Prokurorisë së Kosovës, ka për qëllim misionin e zhvillimit të drejtësisë në Kosovë, u tha ...

Read More »

OSBE do të vazhdojë ta përkrahë MPB-në

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, priti në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jean Claude Schlumberger. Fillimisht, ambasadori Schlumberger, uroi ministrin Hyseni për emërimin e tij, si ministër i Punëve të Brendshme. Hyseni siguroi ambasadorin e OSBE-së se ...

Read More »

Vizioni i Rugovës kurrë nuk do të plaket

Ish Presidenti i Republikës së Kosovës dhe ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, vendosi kurorë lulesh dhe bëri homazhe pranë varrit të presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, si dhe vizitoi Shtëpinë e Pavarësisë, vendin ku u ...

Read More »

Mustafa: Do të ndalim ikjen e qytetarëve

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka shënuar sot 25 vjetorin e themelimit me një ceremoni solemne. Kryetari i partisë, njëherësh kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa tha se LDK që nga themelimi para një çerek shekulli e kishte qëllimin properëndimor. Si ...

Read More »

BE, 8.5 milionë euro për veriun e Kosovës

Zyra e BE-së në Kosovë, me rastin e kontraktimit të skemës së granteve prej 8.5 milionë euro, që dedikohet për katër komunat e veriut, organizon një ceremoni shpërblimesh me pjesëmarrjen e të gjithë përfituesve të grantit, përfshirë këtu kryetarët e ...

Read More »