Home / Rajoni / Maqedonia (page 123)

Maqedonia

Një lagje në Kumanovë rrethohet nga Policia

Rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm, njësia speciale policore e shoqëruar edhe me automjete të rënda e ka rrethuar Rrugën “Nikolla Vapcarov” në Lagjen ‘Dardania” në Kumanovë. Dëshmitarë okularë, thonë se me këtë rast janë demoluar dyer të disa ...

Read More »

Brukseli ia kthen shpinën Gruevskit

Komisioni Evropian kërkon urgjentisht nga Maqedonia që të bëj reformat e duhura drejtë integrimit në BE, në të kundërtën përfundimisht e humbë rekomandimin e marrë në vitin 2005 si shtet-kandidatë për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Kjo ka qenë porosia e ...

Read More »

Ivanov: Asnjë krizë nuk ka zgjatur përjetësisht

“Duhet të jemi gjithmonë njerëz të cilët mendojnë pozitivisht. Mendoj se zgjidhje të krizës politike do të ketë”. Kështu ka deklaruar presidenti Gjorge Ivanov në një intervistë për televizionin “Telma”, derisa ka komentuar krizën aktuale politike dhe bisedimet midis liderëve ...

Read More »