Home / Politika (page 660)

Politika

Meta në Budapest: Rajoni të njohë Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ndodhet në Budapest për të marrë pjesë në punimet e konferencës së kryeparlamentarëve të rajonit, ku dërgoi një mesazh të tërthortë për Serbinë dhe Rumaninë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Më fjalëm e mbajtur ...

Read More »

PD: Qeveria nuk po vjedh më “me lezet”

Partia Demokratike, nëpërmjet kreut të departamentit të Turizmit dhe Ambientit, Jamarbër Malltezi, ka denoncuar një akt vjedhjeje, që sipas saj, po ndodh në zyrat e ALUIZNI-t. “Tanimë nuk po mbajnë as premtimin për të vjedhur me lezet. Njoftojmë Prokurorinë se ...

Read More »