Home / Politika (page 740)

Politika

Sot afati i fundit për anëtarët e KZAZ-ve

Brenda ditës së sotme partitë politike duhet të depozitojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kandidaturat përkatëse për anëtare të Komisioneve Zonale të Administrimit Zgjedhor (KZAZ), për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Në kuadër të përgatitjeve për procesin e ardhshëm elektoral, ...

Read More »

BE-Ramës: Deklaratat provokuese, të papranueshme

Bashkimi Evropian vlerëson se Ballkani Perëndimor ka ardhmëri të qartë evropiane dhe përkushtimi i vendeve të rajonit ndaj proceseve integruese nënkupton bashkëpunim, ripajtim dhe fqinjësi të mirë. Këto komente janë bërë nga Maja Kocijançiç, zëdhënëse e shefes së politikës së ...

Read More »

Meta: Mbështesim forcimin e institucioneve në Kosovë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta gjatë një takimi të mërkurën me kreun e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani vlerësoi angazhimin e tij disavjeçar në drejtimin e këtij institucioni, duke theksuar se Kushtetuta dhe zbatimi i saj i shërben të gjithë qytetarëve të Kosovës. Në këtë ...

Read More »

Partia Socialiste regjistrohet në KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) vendosi të mërkurën të regjistrojë Partinë Socialiste të Shqipërisë, me kryetar Edi Rama dhe me shkronja nistore ‘PS’, si subjekt zgjedhor që do të garojë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Sipas përfaqësuesve të administratës ...

Read More »