Home / Politika (page 8)

Politika

Bushati në Izrael, diskuton sigurinë me Netanyahun

Gjatë vizitës në Izrael,  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me kryeministrin, njëherësh ministrin e Jashtëm të Izraelit Benjamin Netanyahu. Gjatë këtij takimi bashkëbiseduesit u ndalen në çështje të rëndësishme të bashkëpunimit dypalësh, zhvillimet ...

Read More »

PD: Qeveria, miliona lekë shpenzime luksi

“Vetëm për vitin 2018 qeveria ka shpenzuar 25 milionë euro për blerje apo qira makinash për zyrtarë e qeveritarë, ndërkohë që prej vitit 2014 kjo vlerë shpenzimesh luksi kap shifrën marramendëse prej 61.2 milionë euro”, u shpreh sot në një ...

Read More »