Home / Politika (page 920)

Politika

Kurti : Qeveria e re, emergjente luftën kundër krimit dhe korrupsionit

-Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për llojin e qeverisjes që duhet të ketë Kosova, gjatë një takimi sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen, tha se qeveria e re emergjente duhet të ketë luftën kundër krimit dhe ...

Read More »

Berisha: Pas çdo udhëtimi, Rama i thotë Metës ‘më kërkuan arrestimin tënd, por s’do ta bëj’

Ish-kryeministri, Sali Berisha ashtu siç akuzonte në kohën kur drejtonte qeverinë u është rikthyer akuzave të forta për drejtuesit e lartë të Partisë Socialiste. Këtë herë Berisha nuk doli me dosje sicc bënte në kryeministri, por para gazetarëve rreshtoi akuza ...

Read More »

Pse ishte aq i trembur Saliu sot?!

Avokati Spartak Ngjela, përmes një postimi në “Facebook” i ka drejtuar një pyetje ish-kryeministrit Sali Berisha, se pse ishte aq i trembur Berisha pas marrjes së statusit kandidat nga Shqipëria? Ngjela nisur nga kërkesat e Bashkimit Evropian, ku theksi është ...

Read More »

Rama: Grabitja e votave , e keqja me e madhe

Kryetari i PS, Edi Rama ka akuzuar ashpër kryeministrin Sali Berisha, se dje në Parlament ka mëpërkëmbur interesat e qytetarëve shqiptarë. Në një konferencë për shtyp nga selia e partisë së tij, Rama është shprehur se Berisha synon vetëm pasurimin ...

Read More »

PD- Kater alternativa per Tiranen

Partia Demokratike është duke u përgatitur për të pasur një kandidaturë sa më të “goditur” për Tiranën në zgjedhjet vendore të 8 Majit. Ndonëse zyrtarisht ende nuk është bërë asnjë emër publik, demokratët kanë të gatshëm një “arsenal” kandidaturash, të ...

Read More »

Kuvendi i Shqiperise , dështojnë negociatat

Kuvendi vijoi debatet maratonë deri në orën 5.30 të mëngjesit të sotëm, për t’i rimarrë ato ditën e hënë. I gjithë debati u mbizotërua nga përplasjet dhe akuzat reciproke mes palëve dhe në përfundim dështuan edhe negociatat e zhvilluara për ...

Read More »

PS Rulit: Vodhe, ik ne prokurori

Opozita, përmes deputetit Sajmir Tahiri ka sulmuar në Kuvend ministrin e Bujqësisë, Genc Ruli, për skandalin me koncesionin e kromit në Bulqizë, duke theksuar shkeljen e rëndë të ligjit prej tij me anashkalimin e Kuvendit dhe ndryshimin me vetëm firmën ...

Read More »