Home / Parlamentare (page 21)

Parlamentare

Lu dhe Vlahutin urgjent takim me Metën

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin kanë braktisur llozhat e seancës parlamentare, për t’u nisur drejt Kryesisë ku mendohet që do realizojnë një takim me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Drejt Kryesisë është nisur edhe ...

Read More »

Shehi: Të ndryshojë kodi zgjedhor

Deputeti Dashamir Shehi, në seancën e sotme plenare ka bërë thirrje për ndryshimin e kodit zgjedhor, pasi ai aktual, sipas tij, u ka hequr qytetarëve të drejtën e zgjedhjeve. Në fjalën e tij, Shehi ka theksuar se me sistemin aktual, ...

Read More »