Home / Parlamentare (page 51)

Parlamentare

Kuvendi vijon debatet

Dekreti i Presidentit që kthen për rishqyrtim në parlament ligjin “Për shërbimin e jashtëm” është çështja e radhës në rendin e ditës së seancës së sotme plenare, ndërsa diskutimet e deputetëve, në prag dhe të nisjes së fushatës zgjedhore, janë përqëndruar në akuzat e ndërsjella ...

Read More »

Haxhinasto: Opozita të jetë realiste

Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, i kërkoi sot opozitës që të jetë realiste dhe të shohë arritjet e qeverisë në investimin e projekteve të rëndësishme, sidomos në infrastrukturë. “PD nuk ka sot një model të investimeve në pushtetin vendor”, tha ministri ne ...

Read More »