Home / Presidenciale (page 11)

Presidenciale

Nishani dekreton emërimet e 4 prokurorëve

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar këtë të enjte emërimet e disa prokurorëve. Sipas një njoftimi për shtyp nga selia e Presidencës, kreu i shtetit ka dekretuar Klodian Brahon, Pranvera Pustinën, Arenc Celën dhe Sonila Muhametin. Prokurorët në fjalë, ...

Read More »

Presidenca dekreton shkarkimet e ministrave

Vetëm një ditë përpara seancës plenare të radhës, të enjten ën Kuvendin e Shqipërisë, Presidenti Bujar Nishani, përmes njoftimit në faqen zyrtare të Presidencës ka informuar publikun mbi dekretimin e shkarkimit të dy ministrave të kabinetit qeveritar, Shkëlqim Cani e ...

Read More »