Home / Bota / Amerika (page 10)

Amerika

SHBA, stuhia tropikale i drejtohet Floridas

Pas Luizianës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është radha e Floridës të shpallë emergjencën pas kanosjes se një rreziku të madh nga një stuhi tropikale, që sipas meteorologëve do të sjellë përmbytje fatale dhe erëra tepër të forta. Guvernatori ...

Read More »

Trump: Për murin do të paguajë Meksika

Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka këmbëngulur se Meksika do të paguajë të gjithë ndërtimin e një muri në kufi. Në një fjalim të mbajtur në Arizonë, Trump garantoi se muri ndarës do ...

Read More »

Trump: Do dëboj emigrantët e paligjshëm

Donald Trumpi prezanton planet e tij për imigrimin duke paralajmëruar votuesit se vota për Hillary Clinton është votë për kufij të hapur.  Kandidati republikan për president amerikan Donald Trump tha se nëse zgjidhet president prioriteti i tij i parë do ...

Read More »