Home / Bota / Amerika (page 31)

Amerika

SHBA: Zjarr në një qendër islamike

Authoritetet arritën në përfundimin se zjarri që shpërtheu të premten në një xhami në Kaliforni, ishte vënë qëllimisht, me sa duket si një akt për të shprehur urrejtje. Incidenti ndodhi pak më tepër se një javë pas sulmit terrorist që ...

Read More »

SHBA: Trump shtyn vizitën në Izrael

Kandidati presidencial republikan amerikan Donald Trump njoftoi se e ka shtyrë vizitën në Izrael dhe tha se do t’i planifikojë bisedimet me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu pasi të bëhet president. Zoti Trump i bëri komentet në Twitter pas protestave të ...

Read More »

Reagime ndaj komenteve të Trump-it

Reagimet ndaj thirrjes së kandidatit presidencial republikan Donald Trump për një ndalim total të hyrjes së muslimanëve në Shtetet e Bashkuara variojnë nga zemërim në tallje si brenda dhe jashtë vendit. Manjati miliarder i pasurive të patundshme e shpalli planin ...

Read More »