Home / Arte / Muzike (page 9)

Muzike

Los Anxheles – Çmimet Grammy 2015

Këngëtari Sam Smith rrëmbeu 4 nga çmimet më të mëdha të Grammy Awards në Los Anxheles , duke fituar kështu çmimin si “Artisti më i mirë”, si dhe “Regjistrimin e vitit” me këngën “Stay With Me”,po ashtu, ai shtoi edhe ...

Read More »

Muzikë kundër dhunës

Sopranoja Ardita Meni, së shpejti në një koncert kundër dhunës Nga Rudina Hoxha  Sopranoja shqiptare, Ardita Meni, do t’i këndojë “Stop dhunës”. Më 3 mars, ajo do të jetë në skenë në kuadër të një aktiviteti, të ideuar nga këshilltari ...

Read More »

Elhaida Dani triumfon në Festivalin e RTSH-së

Elhaida Dani, me këngën “Diell”, u vlerësua mbrëmjen e djeshme me çmimin e parë të Festivalit të 53-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, këngë me të cilën do të përfaqësojë edhe Shqipërinë në Eurovizion. “Kjo do të thotë shumë ...

Read More »