Home / Kryeartikull (page 43)

Kryeartikull

Garda e re hipotetike e PD-së

ARBEN MANAJ Nuk jam aq naiv politikisht sa mund të mendojë dikush naivisht vetëtimthi në ato që do them më poshtë dhe do ketë kohën dhe nervin t’i shkojë deri në fund argumentimit. As utopik. Thjesht një shqiptar anti-PD, që ...

Read More »

Një protestë pa Olldashin

SKËNDER MINXHOZI   Vetëm 48 orë pasi miq personalë e kolegë politikë, përkujtuan njëvjetorin e vdekjes tragjike të Sokol Olldashit, Partia Demokratike bëhet gati të zbresë për herë të katërt para zyrës së Edi Ramës, qëkurse është në opozitë, për ...

Read More »

Shqipëria me dy Republika

YLLI POLOVINA Fryn pak. Është ajër i ftohtë, një nga ato erërat që, kur dëshiron të nxjerrë dufin, shndërrohet menjëherë në thëllim. Në mbrëmjen e vonë të 13 nëntorit, Prishtina duket sikur përpiqet të mbështillet me ngrohtësinë e dritave të ...

Read More »