Home / Kryeartikull (page 49)

Kryeartikull

Sikur të bëhej shteti në një mandat !!

ZAMIRA ÇAVO Ajo çka ne të gjithë shkatërruam në gati çerekshekulli, kërkon kohë të ribëhet. Ata që premtuan parajsën në emër të lirisë pa kufizim, sollën anarkinë në çdo cep të vendit! Të pamësuar me lirinë e mendjes më shumë ...

Read More »

Parlamenti lindi binjakë

FADIL LEPAJA Gëzuar o popull! Në vigjilje të festave të fundvitit na gëzoi Zoti me binjakë. Pas një shtatzënie të mundimshme, Parlamenti lindi binjakë! Dy qeveri. Dy kryeministra. Mos t’ju mashtrojë ajo parashtesa “zëvendës”, përpara titullit të kryeministrit të dytë! ...

Read More »

Garda e re hipotetike e PD-së

ARBEN MANAJ Nuk jam aq naiv politikisht sa mund të mendojë dikush naivisht vetëtimthi në ato që do them më poshtë dhe do ketë kohën dhe nervin t’i shkojë deri në fund argumentimit. As utopik. Thjesht një shqiptar anti-PD, që ...

Read More »

Një protestë pa Olldashin

SKËNDER MINXHOZI   Vetëm 48 orë pasi miq personalë e kolegë politikë, përkujtuan njëvjetorin e vdekjes tragjike të Sokol Olldashit, Partia Demokratike bëhet gati të zbresë për herë të katërt para zyrës së Edi Ramës, qëkurse është në opozitë, për ...

Read More »

Shqipëria me dy Republika

YLLI POLOVINA Fryn pak. Është ajër i ftohtë, një nga ato erërat që, kur dëshiron të nxjerrë dufin, shndërrohet menjëherë në thëllim. Në mbrëmjen e vonë të 13 nëntorit, Prishtina duket sikur përpiqet të mbështillet me ngrohtësinë e dritave të ...

Read More »