Home / Kronika (page 90)

Kronika

Arrestohen 11 shqiptarë në SHBA

Të paktën 11 shqiptarë u arrestuan këtë të mërkurë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e një bande të shpërndarjes së heroinës dhe fentanilit. Sipas mediave amerikane, shqiptarët, të cilësuar si “mafiozë me reputacion”, operonin në Staten Island, ...

Read More »

Nis vettingu për 36 gjyqtarë dhe prokurorë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shortuar 36 gjyqtarët dhe prokurorët që do të kalojnë në procesin e vettingut. Në njoftimin për shtyp të KPK, theksohet se, “në zbatim të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve ...

Read More »