Home / Kronika (page 906)

Kronika

FOTO+VIDEO -Ja vrasësit e Artan Santos, e ndoqën me motor nëpër Tiranë

–Pamjet filmike të kamerave te sigurisë së bankës “Credins” dhe bizneseve aty pranë kanë regjistruar momentet e vrasjes së biznesmenit dhe bankierit të njohur, Artan Santo. Burimet e policisë thonë se kanë arritur të fiksojnë dy numrat e fundit të ...

Read More »

Aksident në Tiranë, përplasen 5 automjete, 2 persona të lënduar

Një aksident ka ndodhur pas mesnate në zonën e Kinostudios në kryeqytet.Sipas burimeve nga policia, në aksident janë përfshirë 5 automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 2 persona.Të lënduarit janë dërguar në spital për ...

Read More »

Sot vendimi për vrasësin e Vigan Morinës

I akuzuari për vrasjen e Viganit, irakiani Shiwan thotë para gjykatës se nuk e kishte për qëllim të vriste atë. Dy vjet pas vrasjes, verdikti shqiptohet të enjten, më 26 qershor në Cyrih. Irakiani shpreson se familja Morina mund t’ia ...

Read More »

Përgjimet e Lazaratit: Hapni zjarr sa t’i shikoni policët

Pjesëtarët e grupit kriminal në Lazarat që sulmuan policinë, e cila zbarkoi në fshatin që cilësohet si “kryeqyteti” i hashashit në Europë, kanë pasur biseda të shpeshta telefonike me njëri-tjetrin dhe kanë koordinuar veprimet për të ndalur forcat speciale. Me ...

Read More »

Vdesin dy shokë shkaku alkooli

Dy shokë të ngushtë në jetë, por edhe në gotë (pije), pas konsumimit të një sasie alkooli janë grindur me njëri-tjetrin dhe më pas janë qëlluar me gurë. Sherri ka rezultuar fatal, pasi njëri ka gjetur vdekjen, kurse tjetri ka ...

Read More »

Kremtohet Krishtlindja në kishën e ringjalljes

Besimtarët ortodoksë kanë kremtuar lindjen e Krishtit në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kishën Ortodokse Autoqefale.  Ky moment konsiderohet mjaft i rëndësishëm për besimtarët ortodoksë pasi tashmë lindi një fëmijë Zot për t’i shpëtuar.  Mesha tradicionale e ...

Read More »

Rama, drekë për të varfërit

Bashkia e Tiranës e ka kthyer në traditë tashmë që për cdo festë organizon një drekë për familjet e varfëra, duke u ndryshuar sado pak atmosferën atyre që nuk kanë mundësi të shtrojnë tryezën njëlloj si të tjerët. I shoqëruar ...

Read More »

Krishlindjet, Janullatos uron besimtarët

Në fjalën e tij, mbajtur para besimtarëve në meshën e lindjes së Krishtit, arkipeshkvi i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, Imzot Rrok Mirdita uroi besimtarët për më shumë dashuri, lumturi e paqe. Nga katedrala e Shën Palit në Tiranë, ...

Read More »