Home / Te ndryshme (page 27)

Te ndryshme

Shpella nënujore më e thella në botë

Një shpellë gjigande që ndodhet në Detin e Kinës Jugore besohet të jetë në e thella në botë, të paktën këtë përfundim kanë arritur studiuesit nga Kina. Shpella nënujore e quajtur “Gropa e dragoit”, sipas studiuesve kë një thellësi pak ...

Read More »

Ka ujë në 7 vite dritë larg nesh

Wise 0855 është një nga ato objektet qiellore xhuxhe në ngjyrë kafe e zbuluar në 2014 me teleskopët, Wise dhe Spitzer, e që prej atëherë gjithnjë ka ngjallur interesim të madh nga ana e astronomëve duke qenë se ai është ...

Read More »