Home / Bota (page 569)

Bota

IS do të trafikojë terroristë në Evropë

Milicët xhihadistë të IS, sipas një informacioni të gazetave do të trafikojnë me një taktikë të re terroristë në Evropë. Talibanët në Pakistan thanë se do t’i mbështesin grupet ekstremiste. Të maskuar si refugjatë, grupe luftëtarësh të milicisë terroriste “Shteti ...

Read More »

Meka nën hijet e ebolës

Haxha ka filluar, pelegrinazhi i madh drejt Mekës. Nga perëndimi i Afrikës këtë herë janë megjithatë më të paktë myslimanët që udhëtojnë drejt vendit të shenjtë në Arabinë Saudite. Shkaku është frika nga virusi i ebolës. Rrugët në Mekë janë ...

Read More »

ISIS ekzekuton pengun britanik Henning

Grupi terrorist ISIS e ka postuar një video të re në të cilën ka treguar ekzekutimin e pengut britanik, Alan Henning. Videoja është publikuar të premten në mbrëmje, dhe në fund të saj kërcënohet një peng tjetër, por ky amerikan. ...

Read More »

Përleshje të reja në Hong Kong

Protestuesit pro-demokracisë në Hong Kong u përleshën me forcat policore të shtunën në orët e para të mëngjesit, sipas orës lokale. Pamjet në CNN tregonin forcat policore duke hyrë me forcë dhe duke çarë barrikadën që kishin ngritur protestuesit pranë ...

Read More »