Home / Bota (page 579)

Bota

Kanada, publikohen pamjet e sulmit në Otava

Policia kanadeze ka publikuar pamjet e kamerave të sigurisë, të cilat  tregojnë sulmin në Otava. Atentatori është identifikuar nga policia kanadeze dhe FBI, si Michael Zehaf-Bibeau. 32-vjeçari dyshohet si simpatizant në radhët e Shtetit Islamik. Kohët e fundit ai kishte ...

Read More »